Zetpneu

Vedomosti o poistení

Výpočet PZP

Výpočet PZPNejeden z nás si vybavovanie rôzneho typu necháva na poslednú chvíľu. Zbytočne nás takéto situácie stresujú hlavne vtedy, ak si predstavíme, že musíme osobne chodiť po rôznych pobočkách inštitúcií, v ktorých si potrebujeme vybaviť svoje záležitosti. Pokiaľ ale ste si na poslednú chvíľu nechali zabezpečenie vozidla, to až taký problém nepredstavuje. Výpočet PZP ceny poistenia si môžete urobiť doma, pomocou bezplatnej online PZP kalkulačky, ktorá vás skutočne pripraví len o minimum času a peňazí. Vyskúšajte ju a sami sa presvedčíte o tom, že tak môžete ušetriť stovky eur a hodiny času. Na čo sa zbytočne a hlavne dobrovoľne pripravovať o hocičo, ak nemusíte?

Prečo túto povinnosť nepodceniť?

Okrem toho, že ide o zákonné nariadenie, PZP sa neodporúča podceňovať hlavne kvôli právu na odškodnenie poškodených. Už aj to najzákladnejšie zabezpečenie dokáže pokryť až milión eurové škody, ktoré by ste mohli spôsobiť iným účastníkom premávky tak, ako aj ich majetku. Konkrétne aj to najlacnejšie PZP dokáže poistne vyplniť 5 miliónov eur pri vzniku škôd na zdraví a do 1 milióna eur pri škodách na majetku. Niekto si povie, že ide o zbytočne vysoké čísla. Opak je pravdou. Hlavne škody spôsobené na zdraví sa môžu veľmi rýchlo dostať až do takýchto súm. Ale pozor, toto zabezpečenie kryje len tie škody, ktoré spôsobíte iným, nie sebe alebo svojmu vozidlu. Pozrite si tabuľku cien povinného zmluvného poistenia, ktorú poskytuje Uzavripzp.

Ak teda spôsobíte škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, snažte sa jej čeliť rýchlo, ale s rozumom. Spomeňte si na to, že kryje materiálne aj zdravotné škody, takže nie je dôvod na to, aby ste z miesta ušli. Ak sa poškodený nenachádza v blízkosti jeho poškodeného prostriedku, nechajte mu na vás číslo. Predtým však nezabudnite udalosť zaznačiť a najlepšie aj odfotografovať. Naopak, ak je aj svedkom, čím skôr spíšte zápisnicu o škodovej udalosti, vymeňte si kontaktné údaje, čísla poistných zmlúv a spisy zanesie vinník do svojej poisťovne. Riešenie je veľmi rýchle, len nie je potrebné prepadať emóciám a panike, nakoľko vďaka povinnému zmluvnému poisteniu sa môže dať všetko do poriadku. Bez neho by ste všetky spôsobené škody museli hradiť sám.

Okrem toho sa za nerešpektovanie tejto povinnosti účtujú vysoké pokuty. Policajt vám pri zastavení nepoisteného vozidla urobí výpočet pokuty za neplatné PZP. Sumy sa väčšinou pohybujú v niekoľkých stovkách eur. Za hranicami bez prítomnosti zelenej karty však môžete zaplatiť aj niekoľko tisíc eur, prípadne domov pôjdete bez vozidla. Kompetentnou u nás je aj iná inštitúcia, a síce Obvodný úrad, ktorý vám aj do 3 rokov od nelegálnej jazdy dokáže zaslať 3 330-eurovú pokutu. Ak nechcete platiť nevýhodnú poistku, tak zmeňte poisťovňu pomocou Uzavripzp.

Bezplatná online kalkulačka na rýchly výpočet PZP

AutoNenechajte sa už zaskočiť škodovou udalosťou ani náhodnými policajnými hliadkami. Dnes už ani nemusíte navštevovať mnoho poisťovní, aby ste zistili tú najlepšiu a najvýhodnejšiu ponuku. Všetko si zabezpečíte a zistíte aj z miesta, kde sa práve nachádzate. Stačí vám na to len niekoľko minút. S bezplatnou kalkulačkou na výpočet PZP si môžete skoro za počkaním zistiť všetky vaše dostupné ponuky. Podstatným bude zadať parametre vášho prostriedku, aby sa vám jednotlivé ponuky zobrazili. Nasledujúce ponuky vás možno prekvapia a možno šokujú. Šok môže nastať vtedy, keď uvidíte, že zabezpečenie vášho prostriedku sa medzi jednotlivými poisťovňami môže líšiť skutočne až v stovkách eur. Príjemným ale určite bude, že v rámci ponúk výpočtu nájdete aj to najlacnejšie a najlepšie PZP pre vás. Požiadať oňho môžete aj priamo v zobrazenej tabuľke.

Po kliknutí na vybranú ponuku sa od vás bude požadovať zadať ešte niekoľko informácií o vás, aby vám poisťovateľ mohol vystaviť zmluvu a zaslať iné dokumenty. Celé to prebehne automaticky a elektronicky, kedy do niekoľkých sekúnd od požiadania dostanete na mail správu. Nájdete v nej návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú zelenú kartu. Tú si nezabudnite vytlačiť, nakoľko slúži ako doklad o uzatvorenom povinnom zmluvnom poistení. Jej originál vám bude odoslaný po prijatí vašej platby poistného v poisťovni. Máte aj možnosť poistiť svoje auto proti krádeži cez link https://www.uzavripzp.sk/poistenie-auta/proti-kradezi/.

Ktoré dopravné prostriedky sa poisťujú?

Zákon nariaďuje povinné zmluvné poistenie nielen na motorové vozidlá, ktoré sa používajú dennodenne, ale aj na také, ktoré sa využívajú sporadicky, hoci by aj nevyužívali cestnú komunikáciu. Povinnosť je platná aj pre nemotorové vozidlá, ktoré potrebujú platný technický preukaz, nakoľko by ich zlý technický stav mohol spôsobiť nemalú škodovú udalosť, ak nie až dopravnú nehodu. Výpočet PZP si pomocou online kalkulačky môžete urobiť na každý a jeden typ tohto povinne poistiteľného dopravného prostriedku.

Nielen osobné auto, ale aj:

  • nákladné auta,
  • kamióny,
  • poľnohospodárske a pracovné stroje,
  • hromadné prostriedky,
  • motocykle,
  • návesné či prívesné vozidlá, ako napr. vozíky

by sa tejto povinnosti nemali vyhýbať. To isté sa aplikuje aj na historické vozidlá, ktoré sú „vetrané“ len raz v roku a aj to kvôli zjazdu. V špeciálnych prípadoch sa môže uzatvoriť aj na menej ako štvrťrok, samozrejme po dohode s danou poisťovňou.

Veríme, že náš článok vám poskytol dostatočné množstvo dôvodov na to, aby ste sa tento typ zabezpečenia rozhodli rešpektovať a nepodceňovať ho. Pre výpočet PZP a zistenie tej najlepšej, najvýhodnejšej a najlacnejšej ponuky vám určite odporúčame využiť pomoc bezplatnej online kalkulačky. V prípade, že už ste poistený a zistíte, že ste to mohli urobiť aj za výhodnejšie, je potrebné spísať výpoveď poistnej zmluvy. Nové poistenie si môžete splnení podmienok rýchle a bez problémov uzatvoriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *