Zetpneu

Vedomosti o poistení

Zdravie sa nemusí zhoršovať len vo vysokom veku

Dnes si posvietime na zdravotné problémy, ktorých príčina môže mať rovnaký základ – zamorenie organizmu toxínmi. Dennodenne prichádzame do styku s množstvom potravín a výparov, ktoré nášmu telu a zdraviu neprospievajú. Napriek tomu, že náš organizmus je vybavený samočistiacim systémom, nie vždy si vystačí sám. Hlavne, ak už je usadených škodlivín v tele viac ako dosť. muz s rukami na tvariDetoxikácia je jedným z riešení, ako sa ich zbaviť a ako si prinavrátiť zdravie. Upraviť sa môžu hladiny tlaku vysokého či nízkeho, schudnete, môžete sa zbaviť niektorých bolestí, skrášlite si pokožku a zlepšíte trávenie atď. Jednou z najlepších zdravotných investícii je určite prestať fajčiť.

Fajčením zamorujete nielen seba, ale aj vaše okolie

Určite nechceme tento článok viesť nejako vyčítavo, len chceme dať do pozornosti skutočné nástrahy cigariet, nikotínu a fajčenia. To, že vám navodzujú dobrý pocit, zbavujú vás stresu a nervov je možno pozitívum. Ale tých negatívnych častí je oveľa viac. Nielenže si skracujete život a dobrovoľne poškodzujete vaše orgány a krvný obeh. Ale dymom z cigariet poškodzujete zdravie aj ľuďom okolo vás. Preto, ak si chcete prinavrátiť vašu kondíciu a krásu pokožky, je priam nevyhnutné, aby ste prijali rozhodnutie prestať fajčiť. Určite to nebude prechádzka ružovou záhradou, hlavne počas prvých dní. No je to možné a dokazuje to veľké množstvo fajčiarov, ktorí rezignovali.

Ak máte pocit, že vaša vôľa by na to nestačila a potreba po cigarete by ju premohla, prestať fajčiť môžete aj prostredníctvom podporných látok. Napr. v podobe náplastí, tabletiek alebo sirupov. Tie obsahujú také zložky, ktoré vám navodia pocit prijatého nikotínu, napriek tomu, že ste si už dlhšie nezafajčili. Tak môžete prestať fajčiť skutočne veľmi rýchlo. Dôležité je sa nevzdávať a nepovoliť, ani keď máte pocit, že vás od nefajčenia roztrhne.

Detoxikačná kúra odplaví toxíny a nadbytočné kilá

Prvý krok k úspešnej očiste tela a prinavráteniu zdravia vo vyššom veku by sme už mali. Samozrejme, je dobrá ju absolvovať aj keď ste mladý a máte pocit, že ste fit. Ako prevencia to bude mať skvelý účinok. Na celú kúru si je potrebné vyčleniť niekoľko týždňov raz v roku. Ak to zvládnete aj dvakrát do roka, ešte lepšie. Pokiaľ nie ste fajčiar, prvá časť nášho príspevku sa vás netýka. Pristúpme teda k ďalším bodom.

Detoxikácia je prísny režim, počas ktorého si je potrebné odoprieť fajčenie, alkohol, pitie sladených bublinkatých vôd, konzumáciu bieleho pečiva, sladkostí, mastných, vyprážaných a presolených jedál. Naopak, pridať treba vitamíny a vlákniny v podobe čerstvého ovocia a zeleniny, viac vody a konzumovať môžete aj celozrnné pečivo. Pri detoxikácii ako navráteniu zdravia ide opäť o silnú dávku sebazaprenia. Takáto diéta vám pomôže prečistiť nielen črevá, ale aj ostatné orgány tela či krvný obeh. Ak ku nej pridáte aj viac pohybu, bude to úplne ideálne. Ako podporu sú na trhu dostupné aj tabletky na detoxikáciu, ktoré sa berú počas celej tejto doby.

Očista tela má však aj kopec iných pozitív. Jedným z nich je, že môžete výrazne schudnúť. Na druhej strane je to ideálnym spúšťačom metabolizmu a spaľovania tuku, ak máte dlhodobé plány chudnúť. Vaše telo to pripraví, vyčistí, takže už v odstraňovaní tukov nebráni nič. Iba ak vaše prehrešky v podobe čokolád, sladkých vôd atď. Pomocou detoxikácie môžete schudnúť aj niekoľko kíl a to už za dva týždne. To, ako bude váš režim pokračovať, už závisí od vás. Po skončení kúry sú vám na trhu k dispozícii tabletky na chudnutie, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov a zabraňujú ich usádzaniu. To, či je to pre vás nevyhnutnosť, viete najlepšie samy.

Ustáliť sa môže aj problematický vysoký tlak

Zaznamenávate závalové a občasné zvýšenie krvného tlaku, alebo ho pociťujete permanentne? V tom prípade môže tento problém vyriešiť taktiež zdrava stravahĺbková vnútorná očista tela. Usadené toxíny sa totiž nachádzajú aj v okolí srdca a ciev. Okrem toho škodliviny ovplyvňujú našu náladu a preto môžeme všetky podnety brať vážnejšie ako sú, čo sa nám odrazí aj na tlaku. Pokiaľ potrebujete vysoký tlak alebo príležitostne zvýšený okamžite potlačiť a zbaviť sa jeho príznakov, zakúpiť si môžete aj prírodné kvapky. Tie vám nepríjemné pocity a tlak normalizujú do niekoľkých sekúnd. Okrem kvapiek sú na trhu aj tabletky, sirupy atď. Ak ale tento problém pozorujete dlhšie, rozhodne navštívte vášho lekára.

Bolesť chrbta a krížov môžu mať na svedomí taktiež toxíny

S odstránením toxínov sa môžu odstrániť aj iné nepríjemnosti, v rámci nich aj bolesť chrbta a krížov. Za dobré zdravie rozhodne nepovažujeme, pokiaľ máme nejaké bolesti. Ak sa ich ale môžete zbaviť raz a navždy, prečo tak neurobiť? Spôsobovať ich môžu aj toxíny nahromadené okolo orgánov, ktoré vyvolávajú nepríjemné pocity vo vašom chrbte. Pokiaľ je ale príčina nepríjemností iná, zažehnať ich môžete pomocou gélu, krému či masti na bolesť chrbta a krížov. Tie účinkujú skoro okamžite a prenikajú hlboko do podstaty problému. Zakúpiť si môžete aj tabletky, tie však zaberajú pomalšie a ani ich účinok nemusí byť taký, aký majú gély, krémy a masti. Pri bolestiach môže byť problémom aj nesprávne držanie tela, preto vám odporúčame aj zakúpenie bandáže. K dispozícii je aj niekoľko účinných cvikov na chrbát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *